021 22 42 45 20

تماس 9 صبح تا 1 شب

0902 200 37 11

درمان توسط فوق تخصص

درمان کیست مویی

بدون بی هوشی بدون بستری

با ضمانت بی قید و شرط

بالاترین سطح رضایت بیمار در 10سال گذشته

با لیزر ایتالیایی DEKA

توسط فوق تخصص

چرا این مطب بهترین انتخاب شماست؟

1: مهمترین دلیل برتری ما، درمان توسط فوق تخصص متمرکز روی درمان کیست مویی است، یادتان باشد وقتی یک جراح سالهای طولانی یک نوع بیماری را درمان کرده است، با تمام چالش های درمان آن بیماری آشنا می‌باشد. ضمنا شما حق انتخاب فوق تخصص خانم و آقا را دارا می‌‌باشید(در زمان نوبت گرفتن پزشک خود را اعلام بفرمائید)

2: متد خاص و منحصر به فردی که برای درمان کیست مویی بکار می‌برند و از برش وسیع و بخیه و نقاهت خبری نیست(درصورتیکه کیست خیلی وسیع نباشد)، بیمار می‌تواند فردای عمل کیست مویی به کارهای روزانه خود بپردازد. درمان صرفاً از طریق ایجاد خط باریک به اندازه چند سانت انجام می‌گردد.

3: بخاطر تسلط بالای پزشکان روی درمان کیست مویی زمان درمان نهایت 30دقیقه می‌باشد و بیمار بدون بیهوشی و صرفاً با بی حسی درمان می‌شود.

4: مطب بسیار مجهز که تمام تجهیزات اروپایی و امریکایی روز دنیا است. لیزر شرکت DEKA ایتالیا استفاده می‌گردد.
​​​​​​​
5: رعایت اصول بهداشتی که کاملاً برای بیمار قابل مشاهده می‌باشد.

6: استفاده از ساکشن بلع ویروس در اتاق جراحی، این ساکشن تخصصی باعث می‌گردد، اگر بیمار قبلی به ویروسی مبتلا باشد این ویروس را به فرد دیگر منتقل نشود. اعم از هپاتیت، ایدز، کرونا و ...  

تجربه بیماران از زبان خودشان

کیست مویی درحقیقت، نام دیگر بیماری ” کیست پیلونیدال“، ” سینوس پیلونیدال” یا “سینوس مویی” است که در اثر موی بازگشته به زیر پوست ایجاد شده و با یک یا چند سوراخ کوچک حاوی مو به سطح پوست باز می‌شود که می‌تواند درد شدیدی در ناحیه مقعد و نشیمنگاهی ایجاد کند و باعث ایجاد یک حفره یا سوراخ، در عمق کمی از پوست شود، این کیست می‌تواند حاوی چرک و عفونت شده و به بافت‌های سالم اطراف خود آسیب وارد کند. برخی بیماران آن را با نام موی برگشتی نیز می‌شناسند. همچنین اگر مجرای این حفره‌ها بسته شود، ترشحات چرکی داخل آن جمع شده و باعث ایجاد کیست یا آبسه در پوست می‌شود. این کیست محل تجمع مو، آلودگی و مواد زائد است و در اکثر مواقع، در انتهای ستون فقرات و پایین کمر، در فضای خالی بین دو باسن ایجاد می‌شود و باعث ایجاد برآمدگی، ترشح و درد، در این ناحیه از بدن بیمار می‌شود.
نکته قابل توجه این است که متاسفانه تعداد زیادی از افراد، تفاوت آبسه و کیست مویی را نمی‌دانند. طبق آمار به دست آمده، بیش از 25 درصد مردم، به این بیماری دردناک، مبتلا می‌شوند. کیست مویی، در مردان شیوع بیشتری دارد. پوشیدن لباس‌های چسبناک و تنگ نیز می‌تواند باعث وخیم‌تر شدن وضعیت این بیماری شود. برای جلوگیری از پیشرفت و آسیب سینوس پیلونیدال به بافت‌های سالم اطراف خود باید اقدامات درمانی آن را سریع‌تر شروع کنید زیرا این بیماری بسیار پیشرونده است. ​​​​​​​کیست مویی در هر نقطه‌ای از بدن می‌تواند تشکیل شود. برای مثال کیست مویی در ناحیه سر، زیر بغل، کشاله ران و حتی نوک سینه نیز از جمله کیست مویی‌های شایع می‌باشند.
​​​​​​​
آبسه کیست مویی چیست؟
زمانی که مو و محتویات مرده پوست و بافت در داخل حفره کیست مویی باقی می‌مانند بعد از گذشت مدت زمانی طولانی دچار آبسه و عفونت می‌شوند. در این زمان می‌گوییم بیمار دچار آبسه کیست مویی شده‌است. اگر این آبسه خود به خود تخلیه شود و بیمار دچار آبسه‌های مکرر شود دچار عارضه دیگری به نام فیستوله شدن کیست مویی می‌شود. ترکیدن کیست مویی به معنای درمان شدن عفونت و آبسه آن نیست و حتما باید به متخصص جراحی عمومی یا متخصص جراحی و لیزر مراجعه کنید.

کیست مویی یا سینوس پیلونیدال چیست؟

درمان کیست مویی با لیزرco2دکا

کیست مویی (پیلونیدال) در وحله اول علائمی ندارد و شخص از وجود آن بی‌اطلاع است. بعضی‌ها در ابتدا و هنگام شستشو احساس توده‌ای بی درد در محل می‌کنند. در واقع علائم این بیماری زمانی ظاهر می‌شود که کیست عفونی شده و تبدیل به آبسه شود.​​​​​​​
علائم کیست مویی نوع حاد

- ایجاد عفونت، تب و لرز و حالت تهوع در فرد مبتلا به کیست مویی
- احساس درد در زمان نشستن و ایستادن و فشار آوردن به ناحیه
- ریختن ترشحات چرک یا خون از حفره حاوی کیست
- به وجود آمدن سوراخ‌های مختلف در پوست
- بیرون آمدن مو از محل کیست یا ضایعه
- تورم و قرمزی و ایجاد زخم روی پوست
- خروج بوی نامطبوع از محل زخم و چرک
- احساس درد و قرمزی
- درد هنگام نشستن
- چرک و ترشح
- تب و لرز

علائم کیست مویی نوع مزمن
متاسفانه درصد ابتلای افراد به این بیماری دردناک، بالاست و تقریبا حدود 40 درصد از افراد، دچار کیست مویی یا سینوس پیلونیدال مزمن می‌شوند. می‌توان گفت، درد این نوع از کیست، كمتر از مورد حاد آن است. زیرا معمولا مقداری چرك از کیست خارج شده و باعث کاهش فشار در ناحیه پشت می‌شود؛ اگرچه، عفونت ناشی از آن كاملا برطرف نمي‌شود ولي درد كاهش مي‌يابد و خیلی شديد نخواهدبود. ترکیدن کیست مویی به معنای درمان کیست مویی نمی‌باشد. بنابراين، نشانه‌ها، علائم درد و تخليه چرك، زمانی طولانی، ادامه خواهدداشت و هر چند وقت یک بار نیز، مجددا عود مي‌كند تا زمانی که کیست به وسیله جراحي یا لیزر به طور کامل تخلیه و درمان شود.

کیست مویی (پیلونیدال) و علائم این بیماری

درمان کیست مویی با لیزرco2دکا

کیست مویی (سینوس پیلونیدال)، دلایل مختلفی برای به وجود آمدن دارد. برای مثال فرضیه‌ای می‌گوید این یک ناهنجاری جزئی مادرزادی بین کفل‌ها است و به همین خاطر بین افراد خانواده رخ می‌دهد. ناهنجاری در این بخش از پوست بخاطر این است که مو به جای بیرون آمدن به درون پوست رشد می‌کند. این بیماری در افراد پرمو و کسانی که به سبب شغلشان، ساعات زیادی از روز را در حالت نشسته هستند، بیشتر دیده می‌شود.
فرضیه دیگر می‌گوید در اثر فشار یا اصطکاک پوست بین کفل‌ها، گودی یا فرورفتگی پيدا مي‌كند و این خود مسئول فشرده شدن و رشد مو به درون و ایجاد کیسه یا غده‌ی چرکی می‌شود.
دلیل هرچه باشد، زمانیکه مو در پوست گیر کند باعث خارش و التهاب می‌شود. پوست ملتهب هم عفونت می‌كند و پس از مدتی عفونت دائمی و تکراری می‌شود. سپس عفونت منجر به سینوسی می‌شود که دارای قطعاتی از مو است.


علت کیست مویی در زنان
معمولا علت کیست مویی در زنان و مردان یکسان است. مگر در مواقعی که پای هورمون های زنانه در میان باشد. گاها بر اثر اختلالات هورمونی یا افزایش ترشح برخی از هورمون‌ها در زنان بیمار دچار ضخامت مو یا انسداد غدد چربی زیر پوست می‌شود. ترشح بیش از اندازه غدد چربی و مسدود شدن آنها یکی از عوامل مهم بروز کیست مویی در زنان می‌باشد. همچنین افزایش ترشح هورمون تستسترون در زنان موجب ضخیم شدن موهای زائد شده و اغلب این بیماران دچار موی برگشتی و در نهایت کیست مویی می‌شوند.​​​​​​​

درمان کیست مویی با لیزرco2دکا

کیست مویی (سینوس پیلونیدال) به چه دلیل به وجود می‌آید؟

کیست مویی (پیلونیدال) افرادی با مشخصات زیر را در معرض بیماری قرار می‌دهد:
- افرادی که دارای کفل پر از مو هستند.
- افرادی که دارای مشکلات هورمونی می‌باشند. 
- افرادی که دچار خارش یا آسیب دیدگی دائمی محل هستند.
- در کسانی که دارای مو‌های پرپشت و ضخیمی در ناحیه هستند.
​​​​​​​- در افراد چاق یا دارای وزن زیاد و همچنین، در مردان، احتمال ابتلا بیشتر است.
- در کسانی که در بین اعضای خانواده خود سابقه ابتلا به این بیماری وجود دارد.
- در افرادی که برای زمانی طولانی، در حالت نشسته به سر می برند؛ مانند راننده‌‌ها و کارمندان.
- با ایجاد شکاف، خارش یا آسیب دیدگی دائمی در محل این بیماری احتمال ابتلا به کیست مویی افزایش می‌یابد.
این بیماری در قدیم به "صندلی جیپ" معروف بود چون بین رانندگان جیپ‌های ارتش متداول بود، احتمالا به خاطر ساعت‌ها رانندگی و بالا و پایین جستن که منجر به خارش و جراحت جزئی و فشار به کفل‌ها بوده‌است.​​​​​​​

کیست مویی (پیلونیدال) چه اشخاصی را در معرض بیماری قرار می‌دهد؟

درمان کیست مویی با لیزرco2دکا

عدم درمان کیست مویی موجب گسترش عفونت، پیچیده شدن بیماری و روند بهبود آن می‌شود. بی‌توجهی به درمان کیست مویی عوارضی از جمله درد شدید، عفونت و آبسه‌های مکرر، تخریب بافت بدن، التهاب و تورم شدید را به دنبال داشته و می‌تواند موجب شود، در حین درمان با لیزر مقدار بیشتری از بافت‌های بدن حذف شوند و یا در نهایت سایر اعضای بدن درگیر این بیماری شوند. همه این عوامل موجب می‌شود، درمان پیچیده و مشکل گردد و گاهاً مدت زمان بهبودی تا چند برابر حالت معمول افزایش یابد.​​​​​​​ بیماری کیست مویی اگر سریع و اصولی درمان نشود به مرور دچار عفونت، آبسه و در نهایت فیستول می‌شود. همین عفونت منجر به بروز دردهای شدید و طاقت فرسا می شود. در نهایت اگر بیمار دردهای شدید عفونت و آبسه را هم تحمل کند دچار تب و لرز و عفونت های سیستمیک می شود. انتشار فیستول و عمیق شدن فیستول ها نیز دوره درمان کیست مویی و دوره نقاهت بعد از درمان را طولانی تر و سخت تر می کند. در مواردی بسیار نادر کیست مویی منجر به بروز سرطان می شود. از این رو لازم است بلافاصله بعد از مشاهده علائم به پزشک متخصص مراجعه شود. 

عدم درمان کیست مویی و عوارض آن

درمان کیست مویی با لیزرco2دکا

کیست مویی یک اختلال ساده دردسرآفرین است که فقط به دلیل رعایت نکردن اصول بهداشتی و سبک نادرست زندگی با بروز درد فراوان و نداشتن درمانی جزء جراحی ایجاد می‌شود، معقولانه است تا با آموزش صحیح سطح آگاهی افراد را بالا برده و از بروز آن جلوگیری نمود. همیشه اقدامات پیشگیرانه از بیماری‌ها راحت‌تر و کم‌هزینه‌تر بوده و به نفع سلامتی افراد است.
معمولاً کیست مویی در مراحل اولیه بدون هیچ علائمی شروع به شکل‌گیری می‌کند و فرد تازه زمانی متوجه بروز آن می‌شود که کار از کار گذشته و مشکل وارد مرحله‌ی حاد خود شده است. البته در برخی مواقع نیز با علائم عمومی‌ چون تب، درد مفاصل و عضلات و یا ناراحتی ظاهر می‌شود. این علائم معمولاً از باکتری آلوده‌کننده‌ی سطح پوست ناشی می‌شود. گاهی اوقات علائم تا بروز درد و قرمزی محل و تشکیل آبسه و حتی تخلیه خود به خودآن پیش می‌رود.
مناسب‌ترین اقدامات پیشگیرانه کیست مویی شامل:
 - کوتاه نگه داشتن مداوم موهای زاید این ناحیه یا لیزر و از بین بردن دائمی آن‌ها بهترین اقدام پیشگیرانه ممکن است.
 - استفاده از صابون‌های ضد باکتری و یا گلیسیرین برای پاک کردن ناحیه از هرگونه باکتری است. صابون باید به اندازه کافی و نه بیشتر استفاده شود تا منافذ پوست را مسدود نکند. مالیدن آرام صابون بر روی پوست ناحیه از عفونت منطقه جلوگیری می‌کند. البته باید دقت نمود که پس از اتمام شست‌وشو هیچ اثری از صابون بر روی منطقه باقی نماند و ناحیه کامل خشک شود. بنابراین استحمام روزانه می‌تواند بسیار مفید باشد؛
 - تا جای ممکن از کم‌تحرکی و نشستن بر روی ناحیه‌ی ‌دنبالچه خودداری کرد، زیرا این کار می‌تواند موهای ناحیه را تحریک کند تا به سمت داخل پوست برگشته و باعث عفونت و ایجاد کیست مویی شوند. 
 - پوشیدن لباس‌های گشاد و راحت نیز می‌تواند در پیشگیری از کیست مویی مؤثر باشد.
 - چاقی و اضافه وزن باعث افزایش میزان تعریق به خصوص در چین‌های بدن می‌شود.
​​​​​​​ - داشتن یک رژیم غذایی متعادل و در پیش گرفتن یک برنامه‌ی اساسی کاهش وزن همراه با ورزش و تحرک بدنی می‌تواند احتمال به وجود آمدن سینوس پیلونیدال را کاهش دهد.

کیست مویی و راه‌های پیشگیری

درمان کیست مویی با لیزرco2دکا

هزینه درمان کیست مویی به عوامل متفاوتی بستگی دارد، اندازه کیست، محل قرارگیری کیست و ... در قیمت درمان کیست مویی نقش دارد. پزشکان این مرکز مبلغ کمتری نسبت به مراکز فوق تخصصی دیگر تعیین نموده تا همه بیماران عزیز بتوانند در اولین فرصت درمان خود را انجام نمایند. در این مرکز تجهیزات اروپایی روز دنیا وجود دارد و همین امر درمان را برای بیمار  آسان تر میکند.

هزینه درمان کیست مویی

درمان کیست مویی با لیزرco2دکا

کیست مویی به چه دلیل  ایجاد می شود؟
علت دقیق آن مشخص نیست اما عواملی مثل نشستن زیاد، اضافه وزن، مشکلات هورمونی، پوشیدن لباس‌های تنگ و پرمویی در ایجاد این عارضه تاثیر گذارند.

روش‌های درمان کیست مویی چیست؟

اصولی ‌ترین درمان کیست مویی مراجعه به موقع به دکتر متخصص درمان کیست مویی و استفاده از روش‌های جراحی با لیزر است .

درمان کیست مویی با لیزر نیاز به بیهوشی دارد؟

خیر، این جراحی تحت بی حسی موضعی و در کمتر از نیم ساعت انجام می‌شود.

در درمان کیست مویی با لیزر در موضع بیمار برش ایجاد می‌شود؟

بله، دکتر کیست مویی، بوسیله اشعه لیزر در موضع بیماری برش ظریفی حدود 1سانت بدون آسیب به بافت اطراف ایجاد می‌کنند تا کیست مویی بطور کامل برداشته شود.

قبل از انجام لیزر کیست مویی چه اقداماتی باید انجام داد؟
نیاز به هیچ اقدامی نیست

احتمال عود مجدد بیماری بعد از لیزر وجود دارد؟

احتمال عود کمتر از 5% می‌باشد و این به بدن بیمار مرتبط می‌شود که کیست ساز است یا خیر 

آیا بعد از عمل لیزر به روش ترکیبی نیاز به استراحت مطلق است؟

خیر، بیمار بعد از این عمل می‌تواند فعالیت‌های روزانه خود را انجام دهد.


در جراحی کیست مویی با لیزر نیاز به بخیه است؟

معمولاً خیر، دکتر کیست مویی با انجام درمان به روش لیزر از بخیه استفاده نمی‌کند

آیا جای زخم در روش لیزر باقی می‌ماند؟

دکتر متخصص درمان کیست مویی، با استفاده از دستگاه لیزر ایتالیایی دکا، از ایجاد زخم در محل درمان جلوگیری می‌کنند.

آیا خانم‌ها هم به کیست مویی مبتلا می‌شوند؟
امکان بروز کیست مویی وجود دارد. توصیه می‌شود خانم‌ها به خصوص دختران جوان و نوجوان در سن بلوغ با یک روش مناسب موهای زائد این ناحیه را از بین ببرند. 

چرا برخی از کیست‌های مویی بو می‌دهند؟
زمانی که مو در داخل فولیکول گیر می‌کند جداری در اطراف آن ایجاد می‌شود. سلول‌هایی که این جدار را تشکیل می‌دهند از خود پروتئین و کراتین ترشح می‌کنند و زمانی که ترشحات داخل کیست تخلیه می‌شود بوی بدی از آن متصاعد می‌شود.

آیا ترکیدن کیست مویی خطرناک است؟
در صورتی که کیست مویی بترکد عفونت و آبسه آن تخلیه می‌گردد و آسیب شدیدی به بافت ناحیه وارد می‌شود. با توجه به این که عفونت کیست مویی تخلیه شده‌است بیمار دیگر درد قبل را ندارد و تصور می‌کند که بهبود یافته‌است؛ اما این بیماران مجدد دچار آبسه و عفونت شدیدتر و عود آبسه و کیست مویی می‌شوند. این عفونت‌های مکرر به مرور منجر به فیستوله شدن کیست مویی می‌گردند.

چطور می‌توان از پیشرفت کیست مویی جلوگیری کرد؟
ناحیه کیست مویی را همواره تمیز و عاری از مو نگهدارید. می‌توانید با کمی بتادین رقیق شده از افزایش عفونت در این ناحیه جلوگیری کنید. تحت نظر متخصص جراحی باشید و تا زمان فرا رسیدن درمان کیست مویی توصیه‌های گوشزد شده توسط پزشکتان را انجام دهید. همچنین ممکن است دکتر تا قبل از درمان کیست مویی برای شما دارو تجویز کند.

کیست مویی در کشاله ران چگونه درمان می‌شود؟
کیست مویی در ناحیه کشاله ران و در ناحیه پایین کمر را می‌توان با لیزر پرتوان و به روش بسته تخلیه و درمان کرد. از آنجایی که ناحیه کشاله ران بسیار تحت فشار و اصطکاک است بسیار مهم است که یک روش مطمئن با دوره نقاهت بسیار کوتاه برای درمان آن در نظر گرفته شود. در حال حاضر درمان کیست مویی با لیز دکا بهترین و مدرنترین روش با دوره نقاهت بسیار کوتاه می‌باشد.

درمان سرپایی کیست مویی به چه شکل است؟
درمان کیست مویی با لیزر پرتوان در یک جلسه 20 تا 30 دقیقه‌ای و سرپایی انجام می‌شود. این روش یک درمان بدون عود و بازگشت و با کوتاه‌ترین دوره نقاهت می‌باشد. 

کیست مویی در پایین کمر چیست؟
این نوع از کیست مویی را با نام سینوس پیلونیدال می‌شناسیم. افرادی که دارای موهای ضخیم در ناحیه انتهایی کمر و ساکروم هستند به دلیل رشد برعکس مو به داخل پوست به این بیماری مبتلا می‌شوند. کیست‌مویی پایین کمر معمولا بر اثر نشستن طولانی و در سنین بلوغ بروز می‌کند. شیوع این بیماری در بین مردان بیشتر از زنان گزارش شده‌است.

کیست مویی مقعد چیست؟
در صورتی که کیست‌مویی در ناحیه مقعد ایجاد شود به آن کیست‌مویی مقعد می‌گوییم. این نوع کیست معمولا شایع نیست و کیست‌مویی پایین کمر که بالاتر از مقعد و در ناحیه ساکروم قرار دارد گاها به اشتباه و توسط بیماران به عنوان کیست‌مویی مقعد مطرح می‌شود.

درمان قطعی کیست مویی با دارو چگونه است؟
هیچ دارویی نمی‌تواند اجتماع مو داخل کیست را درمان نماید.

آیا کیست مویی خطرناک است؟
کیست‌ مویی به خودی خود خطرناک نیست. اما عوارض درمان نکردن کیست‌مویی طی طولانی مدت ممکن است منجر به بروز عفونت‌های خطرناک و انتشار فیستول شود. در صورتی که دکتر کیست‌مویی شما را تشخیص بدهند توصیه به درمان کرده و اجازه نمی‌دهند که جراحی بیشتر از 3 ماه به تعویق و تاخیر بیافتد. بیمارانی که چند سال درمان و عمل جراحی کیست ‌مویی را به تاخیر می‌اندازند در نهایت با آبسه‌های شدید و عفونت گسترده به طور اورژانسی مجبور به انجام عمل جراحی کیست‌مویی می‌شوند. بهتر است برای ‌درمان این بیماری برنامه ریزی و تحقیق کافی را انجام دهید و به موقع برای جراحی کیست مویی اقدام کنید.

بهترین درمان موی برگشتی چیست؟
بهترین روش درمان کیست مویی، لیزر دکا است. همچنین بهتر است برای از بین بردن موهای زائد و جلوگیری از عود مجدد موی برگشتی از لیزر موهای زائد استفاده کنید.

تفاوت کیست مویی و آبسه در چیست؟
زمانی که کیست مویی حاوی مو و یا بقایای مرده پوست است مزمن و آلوده می‌شود دچار عفونت و آبسه می‌شود. کیست مویی حاوی مو می‌باشد اما آبسه فقط حاوی عفونت چرکی است.

سوالات در مورد کیست مویی

کیست مویی و سوالات بیماران

سبد خرید