021 22 42 50 54

تماس از 9 صبح تا ۱ شب

0902 200 39 11

درمان فوق تخصصی ناحیه مقعد

درمان شقاق(فیشر) با لیزر ایتالیایی

توسط فوق تخصص کولورکتال (ناحیه مقعد)

بدون بیهوشی، بدون بستری شبانه، بدون درد، درمان در 30 دقیقه

بالاترین سطح رضایت بیمار در 10 سال گذشته

بکارگیری متد ICE درمان بدون درد​​​​​​​

چرا این اینجا بهترین انتخاب شماست؟

1: مهمترین دلیل برتری این ما، درمان توسط فوق تخصص جراحی کولورکتال است، وقتی یک جراح، تمرکز درمانی خود را روی یک ناحیه میگذارد و بالاترین نوع مدرک پزشکی را دارا می‌باشد و روزانه تعداد زیادی عمل با لیزر را انجام می‌دهد و جراحی فیشر(شقاق) با لیزر را بالغ بر 10سال انجام داده، طبیعتا مهارت زیادی در این نوع درمان بدست آورده است.

2: بهداشتی بودن و تعداد پرسنل بالا و مجرب برای رسیدگی به امور بهداشتی و نظافتی جهت درمان فیشر، شما می‌بایست در کلینیک یا مطب تمیز و ایزوله درمان را انجام دهید تا درگیر بیماری عفونی نشوید.

3: استفاده از لیزر مجهز ایتالیایی با برند Deka و یک لیگاشور امریگایی با برند Voyant که برای شما گوشت اضافه در ناحیه مقعد ایجاد نمی‌کند و عامل تنگی مقعد و بی اختیاری گاز معده و کنترل مدفوع به هیچ وجه نمی‌شود. به علت بالابودن قیمت این دستگاه مراکز محدودی از این نوع لیزر استفاده می‌نمایند.
​​​​​​​

4: در وب سایت ما صدها ویدئو از رضایت مندی بیماران و مراجعین وجود دارد این ویدئوها از کامنت های مکتوب بسیار مستندتر می‌باشند و اطمینان بیماران را به مراتب بیشتر در بر خواهد داشت. در هدر وب سایت دکمه ای نارنجی رنگ قرار دارد و روی آن نوشته شده ویدئو نظرات به آن بخش مراجعه کنید و تجربه بیماران را ملاحظه فرمائید.

5: امکان درمان توسط پزشک خانم و آقا.
​​​​​​​
6: استفاده از ساکشن بلع ویروس در اتاق جراحی، این ساکشن تخصصی باعث می‌گردد، اگر بیمار قبلی به ویروسی مبتلا باشد این ویروس را به فرد دیگر منتقل نشود. اعم از هپاتیت، ایدز، کرونا و ...  

تجربه بیماران از زبان خودشان

مشاهده 100ویدیئو دیگر از بیماران این مجموعه
جراحی شقاق مزمن

شقاق زخمی در ناحیه کانال آنال و پوشش سلولی مقعد است. این زخم یا پارگی که به شکل ترک خوردگی در اطراف دهانه مقعد دیده می‌شود و اصولا بسیار دردناک می‌باشد. معمولاً شقاق در ناحیه زیر خط دندانه‌ای مقعد رویت می‌گردد. ظاهر شقاق در اکثر مواقع شکافی بیضی شکل است، گاها به شکل تَرکی نا منظم هم پدیدار می‌شود. شقاق خونی زمانی به وجود می‌آید که بیماری مزمن شده‌باشد. بهتر است درمان شقاق در مراحل ابتدائی انجام گردد تا بیمار به درد و خونریزی غیر قابل تحمل دچار نگردد. شقاق مزمن بسیار دردناک است. گاهاً بیماران شقاق را با بواسیر (هموروئید) اشتباه می‌گیرند. در واقع در دو طرف زخم شقاق اسکین تگ ایجاد می‌شود که عامل تشخیص افتراقی با هوروئید می‌گردد.
البته برای تشخیص دقیق، باید متخصص بیماری‌های مقعدی بعد از معاینه، تشخیص دهد بیماری شما کدام یک از این دو نوع است. در موارد معدودی افراد همزمان به هر دو بیماری شقاق و هموروئید مبتلا می‌شوند. که در این صورت درمان هر دو بیماری در یک جلسه نیم ساعته در این مطب، انجام می‌گردد.

شقاق چیست؟

عمل شقاق با لیزر

علت شقاق فشار ناشی از عبور مدفوع سفت و یا بیرون روی(اسهال) طولانی مدت است.گاها مصرف نابجای ملین‌ها در بلند مدت باعث بروز این بیماری می‌شود. یکی از دلایل به وجود آمدن شقاق می‌تواند زایمان طبیعی با فشار بالا به ناحیه آنال هم باشد، لذا خانم‌ها بعد از زایمان بیشتر به این مشکل دچار می‌شوند. البته باید گفت آمار ابتلا به بیماری شقاق در بین آقایان و خانم ها تقریباً یکسان است. از دیگر دلایل به وجود آمدن بیماری شقاق نوع تغذیه و سبک زندگی از عوامل ابتلا به این بیماری می‌باشد. مصرف روزانه 8 لیوان آب و انجام ورزش‌های سبک و اصولی می‌تواند از ابتلا به این بیماری جلوگیری کند. مدفوع غیر طبیعی(یبوست و یا اسهال) اگر طولانی مدت باشد می‌تواند علت شقاق باشد. همچنین افرادی که دریچه مقعد تنگی دارند بیشتر به این بیماری دچار می‌شوند چون خروج مدفوع توام با فشار بیشتر است. علت شقاق می‌تواند نظافت بیش از حد مقعد در آدم‌های وسواسی باشد. خارش مقعد مزمن هم دلیل شقاق است.

علت شقاق ؟

انواع شقاق !!!

شقاق حاد
شقاق حاد با درد و خونریزی در ناحیه مقعد مواجه شده‌است و احتمالاً دستمال تولت پس از اجابت مزاج خون آلود می‌شود. در این ناحیه بیمار درد و سوزش احساس می‌کند ولی عمق و گستردگی زخم همچنان کوچک است.
شقاق مزمن
شقاق مزمن با بی توجهی به شقاق حاد بروز پیدا می‌کند، به اینصورت که عمق و گستردگی زخم بیشتر شده، خونریزی افزایش پیدا کرده و درد غیر قابل تحمل می‌شود. در این زمان تنها راه درمان شقاق، استفاده از لیزر می‌باشد.

انواع شقاق
درمان شقاق با لیزر

درمان شقاق با لیزر co2

درمان شقاق در مراحل ابتدائی با بهبود مدل مدفوع امکان پذیر است اگر در فاز اولیه بیماری شقاق قرار دارید با مراجعه به پزشک و تجویز داروئی و اصلاح مدل تغذیه مانع از توسعه شقاق شوید. ولی اگر حدوداً 1.5ماه از شروع بیماری شقاق گذشته باشد و درمانی انجام نداده باشید بیماری شما از حالت حاد به حالت مزمن تبدیل شده‌است. در این شرایط به احتمال 95% تنها راه درمان شقاق جراحی شقاق می‌باشد. در سال‌های اخیر با پیشرفت تکنولوژی، تجهیزات لیزر به یاری پزشکان آمده‌است و این امکان را به آنها می‌دهد تا بتوانند بهترین نتیجه را در کوتاهترین زمان ممکن دریافت کنند و درمان سریع شقاق را رقم بزنند. درمان شقاق با لیزر بسیار راحت می‌باشد و دیگر ضرورتی ندارد بیمار بستری شود میزان درد و سوزش بیمار به حداقل ممکن می‌رسد و احتمال عود تقریباً 1% است. مدت زمان جراحی حدوداً 15 دقیقه و بصورت سرپائی می‌باشد. البته این نکته به تجربه و مهارت پزشک در جراحی شقاق ربط پیدا می‌کند. درمان‌های خانگی بدون تجویز پزشک به هیچ عنوان توسیه نمی‌شود، چون احتمال گسترش بیماری وجود دارد. از طرفی دو بیماری کرون ایدز سیفلیس و لوسمی علائم مشابهی با این بیماری دارد و تشخیص افتراقی بیماری می‌تواند برای بیمار خطر آفرین گردد. لذا تشخیص نهائی و روش درمان را به دکتر متخصص شقاق بسپارید. مطمئن باشید یک ویزیت ساده می‌تواند سلامتی ارزشمند شما را تضمین کند.

درمان شقاق با لیزر چه فوایدی دارد؟

درمان شقاق با لیزر  پرتوان so2 به این صورت است که زخم شقاق و زائده پوستی آن برداشته می‌شود و عمل اسفنکتروتومی انجام می‌شود. در این زمان انتهای عصب بریده شده، ترمیم می‌شود و در نتیجه بیمار بعد از عمل درد چندانی نداشته و یا میزان درد به حداقل می‌رسد. لیزر،  عروق کوچک بریده شده در هنگام عمل شقاق را ترمیم می‌کند در نتیجه خونریزی قطع و یا کاهش می‌یابد. ضمن آنکه درمان شقاق با لیزر خیلی سریع انجام می شود و به بیهوشی بیمار نیازی ندارد. استراحت بیمار چند ساعت است و پس از آن به زندگی روزمره خود ادامه می‌دهد. استفاده از لیزر بهداشتی‌تر از حالت جراحی با تیغ است به همین خاطر انتقال بیماری‌های عفونی، هپاتیت و ایدز قطعاً به صفر می‌رسد. با لیزر co2 بافت‌های اطراف شقاق صدمه نمی‌بیند. بخاطر همین مورد درد بعد عمل بسیار کم است. ضمناً با استفاده از لیزر آسیب رسیدن به اسفنکتر مقعد از بین می‌رود.
​​​​​​​در نهایت اگر فرد مبتلا به بواسیر(هموروئید) باشد امکان درمان هر دو بیماری در یک جلسه 30دقیقه ای وجود دارد. 

جراحی شقاق با لیزر
درمان شقاق
چرا زخم شقاق خود به خود خوب نمی‌شود؟

​از آنجائیکه کانال مقعد محل عبور مدفوع است و مدفوع مملو از میکروب می‌باشد بیماری شقاق با بی توجهی خوب نمی‌شود. بلکه وضع بیمار لحظه به لحظه بدتر هم خواهدشد و درگیر عفونت و یا زخم شقاق می‌گردد. خروج روزانه مدفوع از کانال آنال باعث باز شدن مداوم زخم شقاق می‌شود. لذا هر بار که روی زخم بسته می‌شود مجددا زخم می‌شود و همین امر عامل ایجاد شقاق مزمن می‌گردد.

عوارض عمل شقاق

درمان شقاق با لیزر کمترین عوارض را برای بیمار در بر دارد ولی در کل عوارضی که احتمال دارد برای بیمار پس از عمل ایجاد شود به شرح زیر است:
1-احتمال درد و سوزش معمولاً یک تا سه روز برای بیمار وجود دارد برای کاهش این درد داروی مسکن تجویز می‌شود. ضمناً داروهائی که از ایجاد مدفوع سفت جلوگیری کند هم تجویز خواهد شد.
2-احتمال بی اختیاری موقت گاز معده وجود دارد که پس از چند روز از بین می‌رود.
3-تداوم خونریزی در بعضی افراد که البته این موضوع بسیار نادر است و بعد ازیک یا دو هفته پایان می‌یابد.
4-احتمال احتباس موقت ادراری وجود دارد که پس از 24 ساعت از بین می‌رود.

جراحی شقاق